Jdi na obsah Jdi na menu
 


oblíbený týmy

Bohemians 1905, Celtic Glasgow, MFK Ružomberok

oblíbení fans

Bohemians-to je myslím jednoznačné a poté také Celtic

nejlepší fotbalový zážítek

Určitě první zápas znovuzrozené Bohemky. 7. srpna 2005 Bohemians 1905 - Slavia Praha "B", třetí liga 7334 diváků. Výsledek sice nepříznivý 0:1, ale přesto se tleskalo ve stoje i 20 minut po zápase-to je asi ten největší zážitek. A pak také samozřejmě turnaj v Sazka Areně, který vyvrcholil skvostným finále

nejhorší fotbalový zážitek

Plánovaný konec Bohemky-No comment

 

nejoblíbenější

fotbalové chorály/pokřiky

Myslím, že my(fanoušci Bohemky) máme jedny z nejnápaditějších pokřiků v ČR. Za všechny vyberu dva, které považuji, za ty, které naprosto vystihující situaci: 1.Vždycky jsme s Vámi!!!, 2. Křičíme z plných plic, Bohemka z Vršovic. Bohemka je a bude a MY jsme s ní všude!!!

nejlepší hráč Bohemky

Můj nejoblíbenější hráč je jednoznačně Martin Kotyza,pak je hodně velká mezera a následují oba Haškové, Sňozík a Slezák

 

Co víš o jihlavském týmu?

Bral bych to spíše, jako otázku na celý klub, protože ten se mi zdá, stejně jako tým hodně stabilizovaný a určitě tam je znát finanční zázemí. Jihlava má dle mého názoru dobře zformovaný tým, protože ho vyvažují jak mladí hráči, tak ostřílení mazáci v čele s Vladykou-to je fotbalista par excellance. Zároveň si myslím, že Vás nejvíce bota bude tlačit na brankářském postu, tam máme oproti Vám obrovskou výhodu, a řekl bych, že nemáte úplně ideálně vyřešené kraje obrany. A také byste potřebovali posílit útok. Faldyna sice občas střílí goĺy, ale neřekl bych, že by byl nějakým kanonýrem (obzvláště pak při případném postupu do první ligy).

Osud Bohemky zná asi každý fotbalový fanoušek, přesto mohl bys nám alespoň stručně klub z Vršovic představit?

…v letech 1983 získala Bohemka titul a rok na to si zahrála semifinále předchůdce poháru UEFA...

Určitě zná spousta fanoušků především tu novodobou historii, ale ne tak každý ví, že Bohemka možná nevznikla v roce 1905, jak se i vyskytuje v názvu, ale historické prameny vidí v předchůdkyni Bohemky klub SK Kotva, který byl založen již v roce 1895. To znamená, že Bohemka je zřejmě jedním z nejstarších klubů v Evropě. Nejslavnější období zažívala Bohemka za dob trenéra Pospíchala, kdy dokonce v roce 1983 získala mistrovský titul a ve stejné roce byla v semifinálě předchůdce dnešního Poháru UEFA. Mezi nejslavnější osoby historie patří Antonín Panenka, Zdeněk Prokeš nebo Přemysl Bičovský. Současnou fanouškovskou modlou je sedmatřicetiletý kapitán Dalibor Slezák, ketrý si ale tento víkend zlomil ruku, a tak náš společný zápas vynechá.

No vskutku se jedná o klub s bohatou fotbalovou a fanouškovskou tradicí, proto mi to nedá se nezeptat na vaše fanoušky. Co bys o nich napsal?

Tak tady budu hodně stručný-Na Bohemce je v součastnosti nejfotbalovější prostředí v České republice. a to není pouze můj názor, ale i názor fotbalových odborníků...

Tak s tím, ač nejsem fanoušek Bohemky, rovněž musím souhlasit. Nyní se u nás dost přetřásá otázka suvenýru a i v tomto směru jste také někde jinde...nedávno jsi mi ohledně suvenýru prozradil i jednu kuriozitu. Můžeš se nám s ní pochlubit?

během 14ti dnů se prodalo na Bohemce 2500-300 replik dresů

No ohledně suvenýrů je to na Bohemce úplně někde jinde, protože je o ně hodně velký zájem. K tomu se právě váže i ta historka. Stalo se to tuším v červenci 2005, kdy Bohemka podepsala smlouvu s dodavatelem sportovního zboží, firmou Kelme. Již byl ohlášen termín prvního prodeje a čekal se obrovský zájem. Normálně přišla zásilka zelenobílých dresů a šel jí přebírat tehdejší ekonomický ředitel, pan Beneš. Zástupce firmy se zeptal, kolik jich přivezli. Dostalo se mu odpovědi, že 300 (doufám, že jsem se nespletl) a ředitel na něj vytřeštil oči a ptá se ho...kolik?!?!. A on zase:" No tři sta, to je myslím dost, protože jsme v Jablonci za půl roku prodali 200 replik." A Beneš na něj:"Pane, proberte se!!!. Tady nejste v Jablonci, tady jste na Bohemce!!!". To myslím, že vysvětluje vše. Nakonec byly dresy ještě doobjednány a do 14ti dnů se jich prodalo kole 2500-3000! (dle slov ekonomického ředitele...). Na každém zápase je takových 70%všech lidí v replice dresu a určitě 85%má minimálně šálu, a to je při průměrné návštěvě kolem 6000 (která mimochodem stále roste) docela dobré číslo. myslím, že Bohemka si může plnit z peněz za suvenýrů alespoň takových 10-20% procent rozpočtu. To je na české poměry číslo naprosto neskutečné.(berte to ale pouze jako můj tip...)

Určitě vlastníš hodně suvenýrů se symboly Bohemky, avšak pokud se nepletu nejen ty...?

No, to máš pravdu. Protože komentuju v Rádiu Bohemka, tak jsem se zúčastnil po našem společném zápase v Jihlavě tiskové konference. Abych to zkrátil...byly tam skleničky s logem Jihlavy, tak mám jednu doma na památku (je moje nejoblíbenější-stále z ní piju:-) ) a udělala mi radost..

Ještě mě napadla jedne nefotbalová otázka. Stejně jako Jihlava má pivo Ježek(musím bez mučení přiznat, že nepatří mezi mé oblíbené pití..snad mě jihlavští příznivci nezadupou do země:-)) ), tak Bohemka má i své bonbony Klokánky...přiznej se chutnají ti ...:-))

Jó Klokánci jsou v pohodě. Musím říct, že když máš dýchací problémy, tak hodně pomáhají. Chuť je taky celkem dobrá. Hlavně doufám,že samotné Bohemce se bude dýchat stále lépe a lépe

Teď ještě k tobě samotnému. Většinou se ptám soupeřových příznivců, zda jsou pravidelným návštěvníky domácích či venkovních zápasů svého týmu. U tebe je asi tato otázka zbytečná, proto se zeptám: Pamatuješ si kdy jsi se poprvé dostal na zápas Bohemky a jaké jsi z toho měl pocity?

…při mé 1.návštěvě zápasu Bohemky vstřelil do sítě  Sparty rozhodující branku Libor Baláž…

Tak poprvé to vím určitě přesně. protože jsem mladší ročník, tak to bylo 17. listopadu 2001 při památném vítězství Bohemky nad Spartou v poměru 2:1. Ten zápas sledovalo 10 245 diváků a já jsem stál na balkońku hned vedle kotle, ve kterém byl mimo jiné Martin Pulpit, současný trenér Sokolova. Byl to nezapomenutelný zážitek, protože vynikající atmosféru dokreslovala i předvedená hra a absolutí euforie byla po střele Meleckého, která prolétla mezi nohama brankáře Petra Čecha, a tak ukončila jeho rekordní sérii bez obdržené branky. To byl gól na 1:1 a hned o dvě nebo tři minuty později dal vítězný gól váš současný hráč, Libor Baláž.

A jsi tedy i pravidelným účastníkem Bohemáckých výjezdů na soupeřovi stadiony?

Samozřejmě, pokud mi do toho "nevleze" také můj fotbal, tak pravidelně jezdím. Tradičním Holabusem (pozn. autora...fanoušek Bohemky Holas je  pasován za "nepsaného šéfa všech fanoušků" Bohemky - snad příznivci Bohemky odpustí tento výraz, prokud není zcela správný:-)) -  a dělá pro klub i hodně aktivit a krom jiného organizuje i autobusové zájezdy na soupeřovy stadiony, proto Holabus...) , ale ne tak často. Spíše jezdím na výjezdy autem.

Nyní v tobě jistě ještě doznívají dozvuky z vítězného utkání v Čáslavi. Můžeš nám ho trochu přiblížit - atmosféru...přece jen Jihlava ve svém pátečním duelu vyhrála. Neměli jste nůž na krku, že musíte..a zároveň mezi vašimi týmy panuje i velká rivalita...?

No tak atmosféru bohužel popsat nemohu, protože mě zastihla nemoc. I přes to jsem chtěl jet, ale doktorka mě tvrdě poslala do postele. Mám antibiotika, navíc se se mnou to nachlazení táhne už od zimy, tak jsem se toho chtěl už rychle zbavit.Ale řeknu ti, že takhle nervoźní jsem už dlouho nebyl. Celý zápas jsme sledoval na teletextu, protože jsme navíc odjel mimo dosah internetu. Pokud se jedná o ten nůž na krku, tak takhle silná slova bych nepoužíval, protože prohrálo HFK, a tak i při naší případné ztrátě v Čáslavi bychom na druhý celek ztráceli 3 body - stejný počet jako před tímto kolem. Samozřejmě jsem rád, že to takhle dopadlo, protože příští týden to bude pravá bitva o postup, navíc v nádherné atmosféře. Troufám si tvrdit, že při zápase budeme atakovat minimálně devítitisícovou hranici.

Teď jsi mi odpověděl na mou otázku dopředu :-D Že mílovými kroky se již blíží naše společné utkání. O jeho důležitosti by asi novináři mohli psát do omrzení. Co si od tohoto duelu slibuješ a co od něj očekáváš?....Takže se zeptám jinak. Jaký výsledek očekáváš...máš tip?

Musím se přiznat, že před naším zápasem s Opavou (před 14dny) jsem myslel, že prohrajeme. Prostě jsem více věřil Opavě. Z toho vyplývá, že jsem špatný tipér, takže věřím v jihlavský úspěch :-D Ne, samozřejmě že vyhrajeme. V domácím prostředí nesmíme ztrácet body.

No to teda děkujeme pěkně:-D

A na úplný konec našeho rozhovoru mi to nedá se nezeptat (zvlášť, když je vývoj 2.ligy takto napínavý), jak myslíš, že tento ročník 2.ligy dopadne? Kdo se nakonec bude radovat z postupu?

Podle mě úplně z boje o postup vypadne HFK, abych řekl pravdu, tak jsem ve dvou jarních zápasech viděl Viktorku Žižkov, aale nebylo to úplně ideální. I když v současné době vede od sedm bodů, tak je ještě sedm kol do konce... Uvidíme, ale já bych možná věřil v zaváhání Žižkova. Samozřejmě, nejvíc si přeji postup Bohemky, protože:"KLOKAN PATŘÍ DO LIGY!!!"

Šance Jihlavy pak vidím velmi nejistě. Hodně napoví náš společný zápas.

Děkuji za velice přínosný a zajímavý rozhovor a doufám, že i na hřišti a v tribunách i mezi maskoty:-)) se bude odehrávat zápas podle pravidel fair play. A my se už nyní můžeme těšit a odpočítávat minuty do jeho výkopu. 

To určitě, myslím, že hlavně pro Vás fanoušky Jihlavy to může být hodně velký zážitek, který se z hlavy jen tak nevymaže.

A nyní ještě pro jihlavské fanoušky :

SEBERTE VŠECHNU FANOUŠKOVSKOU HRDOST A  POJEĎTE ALESPOŇ

TENTOKRÁTE PODPOŘIT VYSOČINU, BUDE VÁS POTŘEBOVAT!!!

A UKAŽTE, ŽE ANI VYSOČINA SE NEMUSÍ ZA SVÉ FANOUŠKY STYDĚT!!!

                                                          VYSOČINA OLÉÉ 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kotyza

(Rafael, 8. 5. 2007 17:31)

no a odkud prisel???, no prece z JABLONCE. JABLONEC 4EVER

klokan

(klokánek, 5. 5. 2007 23:39)

BOHEMKA A VIKTORKA DO LIGY, PRÁŽÁCI MEZI ELITU, JIHLAVA BUDE RÁDA ZA II.LIGU, NA VÍC NEMÁ, OLÉ BOHEMKA....

Postoupí Žižkov a Bohemka!!!

(David, 2. 5. 2007 10:22)

Jihlavani sorry.

dost dobry

(bohemak, 1. 5. 2007 15:29)

co dodat, dobre se to cte, bohemians ole!!!!

Luxusní rozhovor

(TOR, 1. 5. 2007 10:05)

Pochvala kvalitní práce