Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

FOTBALOVÉ FILMY

Góóól! (anglický originál - Goal!)

Délka filmu : 114 min

Režie: Danny Cannon

Hrají : Kuno Becker, Alessandro Nivola, Marcel Iures, Stephen Dillane, Anna Friel, 

            Kieran O'Brien, Sean Pertwee, Cassandra Bell i Milan Baroš, Vladimír

            Šmicer a David  Beckham!

Rok : 2005

Scénář : Dick Clement, Ian La Frenais

Produkce : Touchstone Pictures

Země :USA

Popis : Každý sen má svůj začátek. Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól? Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta." Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United. Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu.

Hooligans(anglický originál Green Street Hooligans)

Scénář : Lexi Alexandr,Dougie Brimson

Režie : Lexi Alexandr

           Warren,Geoff Belll 

Popis : Matt Buckner je jedním z nejlepších studentů žurnalistiky na Harvardu, ovšem krátce před promocí je neprávem obviněn z přechovávání drog a vyhozen. Jelikož zrovna nemá přesnější představu o budoucnosti, navštíví sestru Shannon, žijící se svým manželem v Londýně. Když ho krátce po příjezdu vezme švagrův bratr Pete na fotbal, objeví užaslý Američan, že sportovní fandění lze provozovat mnoha způsoby, o nichž doposud neměl nejmenší tušení. Myšlenka, že pojem „podpora oblíbeného týmu“ může znamenat usilovné zdolávání nespočetných pint piva a následné brutální rvačky s příznivci konkurenčních klubů, ho nejdřív pořádně vyděsí, rychle si ale na nové prostředí zvykne. Poté, co projde několika krvavými křty, přijme ho Peteova skupina (fanoušci klubu West Ham) za rovnoprávného člena. Permanentně potlučený Mat si toto anglické dobrodružství, které chápe jako poněkud drsnější formu adrenalinového sportu, ohromně užívá. Až pozdě si uvědomí, že spanilé jízdy na vlnách testosteronu a alkoholu mohou mít tragičtější důsledky než jen příjemnou ventilaci agresivity a sem tam nějaký šrám.

Blafuj jako Beckham (anglický originál Bend It Like Beckham) 

Rok výroby : 2002 

Délka filmu : 112 minut

Země : Velká Británie, USA, Německo 

Hrají : Parminder K. Nagraová (Jess Bhamraová), Jonathan Rhys-Meyers (Joe), Keira Knightleyová (Jules Paxtonová), Anupam Kher (Mohan Bhamra), Juliet Stevensonová (Paula Paxtonová), Shaheen Khanová (paní Bhamraová), Archie Panjabiová (Pinky), Shaznay Lewisová (Mel), Frank Harper (Alan), Ameet Chana (Tony)

Popis : Komedie o tom, že cokoliv umíte, fotbalový bůh David Beckham dovede líp!Film vypráví příběh 18-leté indické dívky Jess, která bydlí v Londýně a sní o kariéře profesionální hráčky fotbalu. Vzor nachází v nejdražším fotbalistovi anglické ligy Davidovi Beckhamovi, který dovede kopnout míč kolem zdi. Dívka pilně trénuje a čeká na velkou příležitost, aby své dovednosti předvedla na veřejnosti. Dostane šanci? Nepromarní ji? 

SUPERNÁHRADNÍK
Sportovní komedie z prostředí dívčí kopané.
USA / Režie: Andy Fickman

 

 

Hrají : Elijah Wood,Clair Forlani,Charlie Hunnam,Leo Gregory,Marc