Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.kolo ligy, sobota 23.9.2006
FOTBAL Třinec
Vysočina Jihlava
TRI0:3
(0:1)
TRI
Góly: 37. Vladyka, 68. Faldyna, 90. Svoboda

Rozhodčí: Matějek - Handlíř, Slavík

Ž.K.: Maceček - Lovětínský, Šourek

Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Brezničan (79. Szmek), Malíř - Kořínek (63. Kluz), Cieslar, Ceplák, Miko - Maceček, LasotaDiváci
1836
Rzeszoto - Šourek, Kadlec, Demeter, Dujka - Veselý (79. Pacholík), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Faldyna, Peteřík (69. Malínek).

Trenér Bokša naplnil svá předzápasová slova o důvěře ve zkušené hráče svého kádru. Do těžkého duelu na horké půdě Třince nepostavil mladíky Cihláře, Koukala a Čermáka a důvěru v základu oproti duelu s Bystrcí dostali Vladyka, Veselý, Svoboda a Peteřík. Navíc při zraněních krajních beků Bartoše a Drgy se na pravým kraj obrany postavil Demeter a vlevo zápasovou premiéru v barvách FC Vysočina absolvoval zlínský Tomáš Dujka. V průběhu zápasu poprvé v této sezóně nastoupil Pacholík.
V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, do výraznějších šancí se však dostávala Vysočina. V té první se objevil debutant Dujka a několik minut později Peteřík po přihrávce Lovětínského. Do kýžené vedení hosty dostal v 37. minutě Vladyka, který na zadní tyči dorážel do branky prodloužený míč po rohovém kopu. Branka vlila jihlavským hráčům tolik potřebné sebevědomí a po zbytek poločasu se třinečtí nedokázali vymanit z jihlavské převahy.
Do druhé části Třinec nastoupil s velkým odhodláním vyrovnat. Výrazné šance však nepřicházely a nakopávané míče obránci Vysočiny snadno likvidovali. Naopak zahřmělo na druhé straně, kdy Po zaváhání třineckého gólmana vybojoval míč Veselý, který našel před prázdnou bránou Faldynu a ten z jednoduché pozice konečně protrhl svoji střeleckou krizi. O chvíli později mohl Faldyna po centru Veselého hlavou přidat další gól, ale minul. Závěrečná snaha domácích o zdramatizování zápasu přinesla okénka v obraně, kterých skvěle využíval Ivo Svoboda. Jeho první průnik na gólmana zastavil až na čáře třinecký kapitán Lasota, ale v nastaveném čase už mu ke zpečetění výsledku nikdo nezabránil.