Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.kolo ligy, pátek 3.11.2006
Vysočina Jihlava
FK Baník Sokolov
JIH2:2
(2:1)
JIH
Góly: 14. Faldyna, 16. Kadlec - 7. a 82. Gába

Rozhodčí: Vysloužil - Peřina, Drastík

Ž.K.: Lovětínský, Kadlec, Pacholík - Šorfa, Adam, Němeček, Dittrich

 

Rzeszoto - Demeter (89. Vácha), Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (85. Čermák), Vladyka, Lovětínský (71. Pacholík), Malínek - Faldyna, Svoboda.Diváci
1357
Kubásek - Dřížďal, Hájovský, Němeček, Glos - Dittrich, Bakeš, Gába, Adam - Salák (90. Mlika), Šorfa (28. Boček).

Trenér Bokša dal opět důvěru tradiční sestavě, v níž nastoupil i Malínek, kterého v týdnu trápily zdravotní problémy. Na zachumeleném, ale v rámci možností dobře připraveném hřišti lépe začaly hosté, kteří šli překvapivě do vedení. Už v sedmé minutě po rychlém útoku po pravém křídle po zemi tvrdě vystřelil Gába, střelu lehce tečovala obrana Vysočiny a míč skončil v síti. Rychlý gól však domácí celek probudil k jeho nejlepší pasáži v celém zápasu, která během tří minut přinesla obrat. Nejprve po Malínkově přízemním centru doklepl míč kanonýr Faldyna a o dvě minuty později našel Lovětínskéhoé roh hlavu Kadlece, jehož pokus gólman Kubásek stačil vyrazit, ale na okamžitou dorážku z blízka reagovat nedokázal. Jihlavané poté měli o něco více ze hry, ale Faldyna hlavičkující u tyče a ani Kadlec z trestného kopu hostujícího brankáře nepřekonali.
Druhá půle se pak odehrávala zcela podle sokolovských not. Hosté mohli vyrovnat v 51. minutě, kdy pohotově hlavičkoval Boček, jeho střela se ale od břevna odrazila na brankovou čáru a poté zpět do hřiště. Sokolov měl i další šance, vyrovnat se mu ale podařilo až v 82. minutě, kdy po rohu Glose neudržel Rzeszoto míč, ten vpadl přímo na nohu volného Gáby, pro něhož nebylo problémem zblízka dopravit míč do sítě. Favorizovaní domácí se na tlak nezmohli ani v závěru utkání.